Srí Lanka – Ostrov na čajovém lístkuDatum konání:
17.6.2012

Datum konání: 17.6.2012 od 19 hod

Application10022.Jpg[1].jpg
Tímto bych chtěla poděkovat všem zúčastněným, s nimiž jsem se na dvě hodiny mohla ocitnout opět na ostrově zvaný Cejlon. Naštěstí si nikdo nezapomněl pas a vízum, a tak jsme se podívali do různých koutů země plné úsměvů: od posvátné hory Adam´s Peak až po čajové plantáže v Haputale. Neopomněli jsme ani město kandyjských masek Kandy, středověkou vesničku Pollonaruwu, tvrdé prostředí Hortonských plání, jižní pobřeží s želví farmou a mnoho dalšího. Při našem putování jsme se setkali se slony, s opicemi, s ještěrkami, s varany a vypátrali si nás i komáři. Z fotografií jsme kulinářsky rozpoznali banány, kokosové ořechy, rambutany, chlebovníky, ananasy. Pochopitelně jsme se zastavili i u betelových listů. Ochutnali jsme pravý srí lanský čaj a placičky „Rotti“, pro otrlejší povahy byly připravené i „Chilli Rotti“. Přičemž byla vyhlášena i soutěž, která motivovala spoustu účastníků, proto jsme společně vybrali i dva vítěze, kterým teď doma voní čajové lístky nejkvalitnějšího čaje zvaného B.O.P. Závěrečné slovo měla srí lanská hudba.
Děkuju za podporu především místním lidem, protože právě starší obyvatelé Zderadic se dostavili v hojném počtu, nemalé díky patří i obyvatelům Nesvačil. Díky těmto lidem stojí za to, pořádat cestovatelské či kulturní akce. Naopak z Maršovic se nedostavil nikdo. Těm, co raději zůstali sedět doma, nezbývá než vyzvídat, jestli tam přišli nějací posluchači nebo jestli to bylo totální fiasko. Ušetřím Vám čas a myslím, že mluvím za všechny, když řeknu, že přišlo hodně lidí, bylo to super a všichni jsme odcházeli krásně odpočinutí a s pocitem, že smysl života je opravdu někde jinde než jen v honbě za penězi.
Věřím, že se s Vámi, milí spoluobčané, setkám ještě na dalších kulturních a sportovních akcích, které během tohoto roku uspořádám.
Šárka Vacková


marsovice_foot.png